Lente Gábor, a Debreceni Egyetem korábbi professzora tart ismeretterjesztő előadást a Periódusos rendszer évének alkalmából „Periódusos rendszer extrákkal" címmel a Professzori Klubban.
„Önismeret-párkapcsolat-család" címmel indít közös előadás-sorozatot a Három Királyfi Három Királylány Alapítvány, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem és a Debreceni Egyetem a „Család és Karrier" egyetemi kurzus keretében.
A Debreceni Egyetem Mentálhigiénés és Esélyegyenlőség Központ, valamint a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom közös szervezésében „Vele megelégszem… vagy mégsem?” címmel Janovicz Andrea pszichológus tart előadást.
A Magyar Tudomány Ünnepe „Kutatóhelyek Tárt Kapukkal” programja keretében idén is megrendezi a fizikusnapokat az Atommagkutató Intézet.