Európai romaatlasz készül
A Debreceni Egyetem kutatói is részt vesznek abban a nemzetközi kutatócsoportban, amely a cigányság európai helyzetét feltáró kötet létrehozását készíti elő.
Könyvekben az aktuális jogi kérdések
Kutatásaikat és tudományos eredményeiket hat új kötetben publikálták a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának oktatói.
Kimagasló a debreceni jogászképzés
Két rangsorban is kiválóan szerepelt a közelmúltban az egyetem jogi kara. Szikora Veronika dékán július óta vezeti a kart, célja, hogy a munkaerőpiac igényeit figyelembe véve nyújtsanak gyakorlatorientált képzést a hallgatóknak.
KIOF, DExpo, doktoravató, Kézilabda Kapusedzői Konferencia – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított novemberben is a Díszudvar magazin.
Új utakon a közösségszervezés
A Debreceni Egyetem a Nemzeti Művelődési Intézettel közösen alakítja ki a 2017 szeptemberétől induló közösségszervező szak felépítését.
Roma tehetséggondozás az egyetemen
Világlétra címmel indított újabb nagyszabású, a roma hallgatók társadalmi felzárkózását segítő tehetséggondozó programot a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kara.
A tanulás és művelődés aspektusai
A Neveléstudományi Intézet szakemberei által összeállított, az oktatásban is használható három új könyvet mutattak be november 8-án a Tudomány Ünnepe alkalmából.
Mondd meg, ha nem értesz egyet velem!
Az ismerőseinknek gyakrabban hangoztatjuk, ha nem értünk velük egyet – derült ki a Debreceni Egyetem kutatójának, Koczogh Helgának udvariassági vizsgálataiból.
Tanulórégiók Magyarországon
A Debreceni Egyetem kutatóinak köszönhetően született meg a hazánkat teljesen lefedő magyar tanulási atlasz.
Pszichológusok az iskolákban
Az iskolapszichológus szakma új fóruma indult el Debrecenben: az iskolapszichológusok első országos vándorgyűlése október 27-én kezdődött meg az Akadémiai Bizottság Székházban.