Újabb sikerek az OTDK-n
A Biológia és a FiFöMa Szekciókban hazai pályán, míg a Társadalomtudományi Szekcióban a fővárosban mutatták be kutatási témáikat a Debreceni Egyetem hallgatói, akik 6 első, 8 második, 8 harmadik helyet és 13 különdíjat, valamint egy kiemelt különdíjat szereztek.
Új projektek, ünnepi megemlékezés, jubileumi évfordulók, haltani konferencia, Natural Expo, TörDElő – márciusban is ott voltak az egyetem legfontosabb eseményein a Díszudvar magazin kamerái.
Micsoda gyerek!
A tehetséggondozó műhelyek munkájával és a fejlesztő munka lehetőségeivel ismerkedhettek meg a régió óvodapedagógusai a Debreceni Egyetem Gyakorló Óvodájának szakmai tanácskozásán.
Regionalitás és lokalitás
Újjáalakult a Magyar Szociológiai Társaság Nagyalföldi Szakosztálya, amely a Debreceni Egyetem oktatóinak kezdeményezésére 35 fővel kezdte meg szakmai munkáját.
24 már
Romaintegráció: kihívás és/vagy esély?
A romák szociokulturális és gazdasági beilleszkedési lehetőségeiről tanácskoznak két napon át a szakterület elismert hazai és külföldi kutatói a Debreceni Egyetem hajdúböszörményi karán.
16 már
Szoborral és új szakkal gazdagodtak
A Debreceni Egyetem az országban elsőként indít szociálpedagógia mesterszakot - jelentették be a Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karon tartott Arany János szoboravatón. A leendő gyógypedagógusokat szeptembertől fogadják, az új mesterszakra októbertől lehet jelentkezni keresztféléves eljárásban.
08 már
Értékteremtő testnevelés
A hazai egyetemisták sportolnak a legtöbbet a Kárpát-medencei magyar hallgatók közül, de így is csak minden ötödik fiatal mozog rendszeresen – derült ki a Debreceni Egyetem kutatójának friss tanulmányából.
08 már
Csöppnyi Itália az egyetemen
Montessori, Malaguzzi, Steiner – az olasz pedagógia legnagyobb alakjairól tartott előadást a Reggio Emilia Egyetem oktatója a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karán.
31 jan
Jogod van hozzá!
Nemzetközi oktatógárda, 93%-os elhelyezkedési arány, ingyenes elektronikus tananyag, szakmisztériumi ösztöndíj. Jelentkezz a legjobb vidéki jogi képzőhelyre, a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karára!
Könyvkarácsonyfa a DEENK-ben
Csaknem másfél ezer könyvből épült a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtárának (DEENK) rendhagyó karácsonyfája az Élettudományi Könyvtár épületében.