Fintelligence Lab-átadás, Sportgazdasági, -menedzsment és Teniszközpont-alapkőletétel, új együttműködések, szakmai konferenciák, jubileumok, nagyköveti látogatás – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
A roma fiatalok felzárkóztatásáért
A térségben egyedülálló romológia alapszakot indít jövő szeptembertől a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógia Kara – jelentették be a kar roma szakkollégiumának pénteki konferenciáján, ahol a hallgatók kutatási eredményeit is bemutatták.
Történelmi elismerés
Rangos nemzetközi tudós társaság, az Internationale Historische Kommission zur Erforschung des Deutschen Ordens választotta tagjai sorába Pósán László történészt, a Debreceni Egyetem Történelmi Intézetének docensét az október 8-10. között Velencében rendezett konferenciáján.
Tudománnyal a fogyatékkal élőkért
A sajátos nevelési igényű és a fogyatékkal élő gyerek, diákok nevelését, oktatását és sportolását segítő módszertant és teljesítménydiagnosztikai protokollt dolgoznak ki a Debreceni Egyetem szakemberei a FODISZ-szal együttműködve.
29 aug
Család és közösségek
Az EECERA 2018 konferencia házigazdájaként a Debreceni Egyetem 5 kontinens 62 országából több mint 1000 résztvevőt lát vendégül Budapesten. A kedden kezdődött négynapos tanácskozás fő témája a család és a közösségek szerepe a kora gyermekkorban.
21 aug
Állami kitüntetések
A Debreceni Egyetem négy oktatója: Kátai János, Győry Kálmán, Deák György és Agócs Gergely kapott állami elismertét az augusztus 20-ai nemzeti ünnep alkalmából. A kitüntetéseket augusztus 17-én, pénteken adták át Budapesten.
06 júl
Doktoravató, DErbi, DEAC-évadzáró, Tehetségnap, szakmai konferenciák, megemlékezések – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
Új szakirányú képzések a GYGYK-n
Logopédia, tanulásban akadályozottak pedagógiája, közoktatási vezető – már 38 szakirányú továbbképzéssel várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kara. Június 30-ig lehet jelentkezni.
Bemutatkoztak a jövő kutatói
Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében megvalósult kutatások eredményeiről adott számot hétfőn 175 nyertes pályázó a Debreceni Egyetem konferenciáján.
Kiváló jelentkezési adatok, kancellári konferencia, új jégkorong szakosztály, jubileumok, adománygyűjtő akció, szakmai tanácskozások – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított áprilisban is a Díszudvar magazin.