Újabb stratégiai megállapodás, Szenior Egyetem, Külügyi Börze, tésztahíd építő verseny – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
Forradalom, irodalom, tanúság
Az 1956-os forradalom irodalmi reprezentációiról lesz szó a közelgő nemzeti ünnep, október 23-a alkalmából az egyetem tudományos ismeretterjesztős sorozatának, a Science Café következő előadásán.
Kinevezések az egyetemen
Egyetemi és főiskolai tanári, valamint tudományos tanácsadói kinevezését vehette át a Debreceni Egyetem tizenöt oktatója csütörtökön.
A gyógypedagógia kiválóságai a GYFK-n
A fogyatékossággal élők problémáiról tanácskozott több mint száz szakember pénteken a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karán tartott II. Különleges bánásmód konferencián.
28 júl
Cigánytelepről az egyetemig és tovább
Tíz halmozottan hátrányos helyzetű roma származású hallgató szerzett óvodapedagógus diplomát idén a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karán, hogy szülőföldjükre visszatérve segítsék sorstársaikat.
Félidőnél a diplomaosztók
A Debreceni Egyetem öt karának végzős hallgatói vették át oklevelüket pénteken és szombaton. Összesen több mint nyolcszáz szakember tett esküt a Díszudvaron arra, hogy hivatását a legjobb tudása szerint gyakorolja.
Új műszaki laboratórium, DEMEK-jubileum, Szent László konferencia, doktoravató, Food Day, Sárgulás– az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
Zola Debrecenben
A francia író dédunokája is előadást tart azon a nemzetközi konferencián, amelyet a Zola munkásságát kutató szervezet, az Association Internationale Zola et Naturalisme (AIZEN) a Debreceni Egyetemmel közösen tart június 8-10. között.
A reformáció emlékezete
Tudományos konferenciát rendeznek a Debreceni Egyetemen a reformáció 500. évfordulója alkalmából. A kutatók áttekintik, hogyan emlékeztek a katolikusok és a protestánsok a reformáció kezdeti eseményeire a 16-18. században.
A szociálpedagógia múltja és jövője
A 25 éves szociálpedagógus képzés alkalmából rendeztek konferenciát a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karán. Hajdúböszörményben jövőre új szociálpedagógus mesterképzés indul.