Rendhagyó program a költészet napján
A kialakult rendkívüli helyzet miatt rendhagyó módon csatlakozik programjaival a magyar költészet napja április 11-i megünnepléséhez a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtára. A DEENK két magyar verset, egy kortárs és egy klasszikus művet dolgoz fel minivideók bemutatásával.
Új élethelyzet: a home office
Sokak számára teremtett szokatlan, új élethelyzetet a koronavírus járvány. Új értelmet kapott a távmunka, a távoktatás, és az otthon, együtt töltött idő is. A Debreceni Egyetem Klinikai és Személyiségpszichológiai Tanszékének vezetője adott hasznos tanácsokat.
Átálltak a távoktatásra
A Debreceni Egyetem mind a 14 karán elkezdődött a távoktatás március 23-án. A veszélyhelyzet miatt elrendelt új rend az intézményben mintegy 30 ezer hallgatót és több mint ezerötszáz oktatót érint. A Szenátus döntése nyomán a tavaszi félév – szükség esetén – meghosszabbítható augusztus 31-éig.
18 már
Jól halad a távoktatás kidolgozása
A Debreceni Egyetem mind a 14 karán folyamatban van a távoktatáshoz szükséges kurzusok és digitális tananyagok készítése. Az oktatóknak az intézmény Multimédia és E-learning Technikai Központja (METK) nyújt segítséget, hogy március 23-tól minden szakon elkezdődhessen az oktatás.
09 már
Megmérettetés – angol nyelven
A Debreceni Egyetem Idegennyelvi Központja és a Helen Doron Nyelviskola első alkalommal szervezett angol nyelvi versenyt általános iskolák 7. és 8. osztályos tanulói számára. A megmérettetés döntőjét március 6-án tartották a DExam-ban.
05 már
Koronavírus: a Debreceni Egyetem intézkedései
Megalakult a DE Járványügyi Munkacsoport az új koronavírus-fertőzés elleni hatékony védekezés érdekében. A kockázatosnak ítélt területekre a dolgozók hivatalos utazásait felfüggesztették, az érintett területekről 3 héten belül visszaérkezett, valamint beteg hallgatóktól azt kérik,maradjanak otthon.
27 feb
Tudományos elismerés
A Debreceni Egyetem több oktatója is magas rangú szakmai elismerést vehetett át a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Bizottságának (MTA DAB) február 26-án tartott éves közgyűlésén.
17 feb
„Oktatás – Informatika – Pedagógia”
A digitális pedagógia tudományban és oktatásban betöltött szerepe állt a Debreceni Egyetem Nevelés- és Művelődéstudományi Intézete és az MTA DAB Neveléstudományi Munkabizottsága közös szakmai konferenciájának középpontjában, amelyet pénteken rendeztek a DAB Székházban.
13 feb
Nagyköveti látogatás az egyetemen
Az oktatás és gazdaság területéhez kapcsolódó együttműködési lehetőségekről egyeztetett Izrael magyarországi nagykövete, Yacov Hadas-Handelsman bemutatkozó látogatásán. A diplomatát Bartha Elek oktatási rektorhelyettes fogadta.
13 feb
Látogatási tilalom a klinikákon is
Részleges látogatási tilalmat rendeltek el péntektől a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában az influenzajárvány miatt, a betegek védelme érdekében. A Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban továbbra is érvényben van a korlátozás.

A tájékoztatót megismertem.