Szociális összefogás az egyetemen
A szociális munka és a szociálpedagógia hazai képviselői ültek egy asztalhoz a Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar konferenciáján, hogy megoldást találjanak az ágazatban tapasztalható munkaerőhiányra, és a kutatási tevékenység fellendítésére.
06 már
Bővülő betegellátás, régi kar új néven, tudományos tanácskozások, Welcome Dinner, Éjféli Koncert, Buzánszky Kupa – az egyetem legfontosabb februári híreiről, eseményeiről tudósított a Díszudvar magazin.
22 feb
Új név, új épület, új vezető
Február 1-jétől új néven, Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karként működik tovább a Debreceni Egyetem hajdúböszörményi kara, amely új épülettel is bővül. A szerdai bejelentésen vette át megbízását a Gyógypedagógiai Intézet új vezetője is.
20 feb
Alföldi hang
A Debreceni Egyetem szépíróként is sikeres dékánjával, a József Attila, Pro Literatura-, valamint Alföld-díjas szerzővel, Bálint Péterrel találkozhattak az olvasók a DEENK hétfői pódiumbeszélgetésén.
31 jan
MinDEn, ami sport
Testnevelő tanárnak, sportközgazdásznak, -jogásznak, -analitikusnak, rehabilitációs szakembernek vagy kézilabda edzőnek készülsz? A Debreceni Egyetem hazánkban a legszélesebb oktatási és kutatási portfóliót kínálja a sporttudományi és kapcsolódó tudományterületi képzésekben.
24 jan
DE GYFK – a biztos választás
Hazánkban elsőként szociálpedagógia mesterképzéssel, hiánypótló gyógypedagógiai szakkal, valamint a kiszámítható jövőt kínáló óvodapedagógus, illetve csecsemő- és kisgyermeknevelő képzésekkel vár a Debreceni Egyetem hajdúböszörményi kara.
22 jan
Kukatündér és Szelektivity
Legyél válogatós! címmel rendezett workshopot pénteken a Debreceni Egyetem Gyakorló Óvodája Hajdúböszörményben. Mintegy 70 pedagógus cserélt tapasztalatot az egyre aktuálisabb hulladékgazdálkodás fontosságáról, lehetőségeiről a családokban és az óvodában.
Egyedülálló kutatás, háromoldalú együttműködés, új könnyűzenei képzés, jubileumi ülések, adományok – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított decemberben is a Díszudvar magazin.
Középpontban a bölcsődék
A csecsemő- és kisgyermeknevelő képzés változásairól és az átalakulóban lévő bölcsődei rendszerről tanácskoztak a szakemberek csütörtökön a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karán.
Újabb stratégiai megállapodás, Szenior Egyetem, Külügyi Börze, tésztahíd építő verseny – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.