Gyászjelentés

Béres Csaba (1938-2019)

Életének 81. évében elhunyt Béres Csaba, a szociológiai tudományok kandidátusa. 41 éven át oktatott és kutatott a Debreceni Egyetemen (és elődszervezetében, a Kossuth Lajos Tudományegyetemen).  Csaknem 20 éven át vezette a Szociológia Tanszéket, amelynek alapítása is a nevéhez fűződik. Nyolc éven át a Politikatudományi és Szociológiai Intézet igazgatói posztját is betöltötte. Példa értékű oktatói munkája mellett a Magyar Szociológiai Társaság alapító tagja, a Szociológia és az Alföldi Társadalom c. folyóirat szerkesztőbizottsági tagja volt. Jelentős település- és városszociológiai vizsgálatok vezetőjeként legfontosabb kutatásai a lakótelepek társadalma és szociológiai problémái köré szerveződtek. Munkásságának utolsó éveiben több publikációban és előadásban az esélyegyenlőség elhivatott képviselőjeként emelt szót a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok és etnikai kisebbségek kirekesztése és a társadalmi egyenlőtlenségek ellen.