Trianonról történész szemmel
Folytatódik a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata. A Science Caféban „Trianon értelmezései” címmel Barta Róbert, a Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézetének igazgatója tart előadást június 1-én, szerdán 17 órától a Fórum Bevásárlóközpont Libri Könyvesboltjában.
Néderlandisztika nemzetközi szinten
Tizenegy ország részvételévvel a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Néderlandisztika Tanszéke rendezi május 26-27-én a Közép-Európai Néderlandista Szövetség (COMENIUS) szakmai tanácskozását.
Támogatott tehetséggondozás
Sikerrel szerepeltek a Nemzeti Tehetség Program pályázatain a Debreceni Egyetem tudományos műhelyei és szakkollégiumai, amelyek összesen csaknem 26 millió forintot nyertek az intézmény hallgatóinak tehetséggondozására.
Nemzetközi tanácskozás az adat- és információtudományról
Könyvtárosoknak és információs szakembereknek rendeznek aktuális témákkal foglalkozó nemzetközi szimpóziumot online és személyes formában a Debreceni Egyetem Informatikai Karán. A résztvevők az adat- és információtudomány legújabb eredményeiről értekeznek.
Debrecen – Bloomington: közös nyelvi kurzus
Sikeresen zárult a Nemzetközi Szóbeli Készségeket Fejlesztő Program (International Speaking Skills Development Program), amelyet már második alkalommal szervezett meg közösen a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézete és a bloomingtoni Indianai Egyetem (Indiana University Bloomington, USA).
Kutatói kiválóságok az egyetemen
Kimagasló eredménnyel szerepelt a Debreceni Egyetem a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) és az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) pályázatain. Az intézmény 17 egysége viselheti az MTA Kiváló Kutatóhely címet, illetve 20 kutatócsoportja nyert összesen több mint 650 millió forint ELKH támogatást. A tervezett tudományos munka részleteit szerdán a Főépületben tartott tájékoztatón ismerhették meg az érdeklődők.
Egyetemi elismerések az MTA közgyűlésén
A Debreceni Egyetem több professzorát akadémikusai sorába választotta, Csernoch László tudományos rektorhelyettest pedig a testület elnökségébe delegálta a Magyar Tudományos Akadémia május 2-3-án az MTA Székházában rendezett éves közgyűlésén. Az eseményen átadták az MTA kitüntetéseit is.
Modernkortörténeti konferencia a DE BTK-n
Kétnapos PhD-konferenciát rendezett a Debreceni Egyetem Történelmi Intézete és a Debreceni Egyetem Történelmi és Néprajzi Doktori Iskolája. Az április 29-30-i eseményen nyolc hazai felsőoktatási intézmény 58 doktorandusza mutatta be eredményeit, akik a francia forradalom korától a 20. századig magyar és egyetemes történeti doktori kutatásokat folytatnak.
Ókortörténeti konferencia
„Vallás és feliratok a görög-római korban” címmel rendezett kétnapos szakmai konferenciát több társintézmény közreműködésével április 28-29-én a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Klasszika-filológiai és Ókortörténeti Tanszéke.
Reflektorfényben a műfordítás
Román nyelvű drámarészlet magyar fordításával a sepsiszentgyörgyi Boros Kinga nyerte az „egy sima – egy fordított” drámaszöveg fordítói pályázatot, amelyet második alkalommal hirdetett meg a város és a Csokonai Színház közreműködésével a Debreceni Egyetem Színháza, a DESZ.

A tájékoztatót megismertem.