13 Dec
Kimagasló a debreceni jogászképzés
Két rangsorban is kiválóan szerepelt a közelmúltban az egyetem jogi kara. Szikora Veronika dékán július óta vezeti a kart, célja, hogy a munkaerőpiac igényeit figyelembe véve nyújtsanak gyakorlatorientált képzést a hallgatóknak.
05 Dec
KIOF, DExpo, doktoravató, Kézilabda Kapusedzői Konferencia – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított novemberben is a Díszudvar magazin.
30 Nov
Új utakon a közösségszervezés
A Debreceni Egyetem a Nemzeti Művelődési Intézettel közösen alakítja ki a 2017 szeptemberétől induló közösségszervező szak felépítését.
24 Nov
Roma tehetséggondozás az egyetemen
Világlétra címmel indított újabb nagyszabású, a roma hallgatók társadalmi felzárkózását segítő tehetséggondozó programot a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kara.
09 Nov
A tanulás és művelődés aspektusai
A Neveléstudományi Intézet szakemberei által összeállított, az oktatásban is használható három új könyvet mutattak be november 8-án a Tudomány Ünnepe alkalmából.
07 Nov
Mondd meg, ha nem értesz egyet velem!
Az ismerőseinknek gyakrabban hangoztatjuk, ha nem értünk velük egyet – derült ki a Debreceni Egyetem kutatójának, Koczogh Helgának udvariassági vizsgálataiból.
04 Nov
Tanulórégiók Magyarországon
A Debreceni Egyetem kutatóinak köszönhetően született meg a hazánkat teljesen lefedő magyar tanulási atlasz.
27 Oct
Pszichológusok az iskolákban
Az iskolapszichológus szakma új fóruma indult el Debrecenben: az iskolapszichológusok első országos vándorgyűlése október 27-én kezdődött meg az Akadémiai Bizottság Székházban.
30 Sep
FM90: közös emlékezés 1956-ra
Az évforduló alkalmából mintegy hatmillió forintból az egyetem és a református egyház közösen rendezi az Egyetem téri ’56-os emlékmű, a Melocco-szobor környezetét, hogy az méltó legyen a megemlékezéshez – részletek Jávor András rektorhelyettestől az FM90 Campus Rádióban.
29 Sep
Egy mesés nap a mese fővárosában
Mesefesztivállal és ünnepi megemlékezéssel tisztelegtek a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karán (DE GYFK) „a nagy mesemondó”, Benedek Elek előtt születésének 157. évfordulóján.

v1.0-alpha95