06 Apr
Regionalitás és lokalitás
Újjáalakult a Magyar Szociológiai Társaság Nagyalföldi Szakosztálya, amely a Debreceni Egyetem oktatóinak kezdeményezésére 35 fővel kezdte meg szakmai munkáját.
24 Mar
Romaintegráció: kihívás és/vagy esély?
A romák szociokulturális és gazdasági beilleszkedési lehetőségeiről tanácskoznak két napon át a szakterület elismert hazai és külföldi kutatói a Debreceni Egyetem hajdúböszörményi karán.
16 Mar
Szoborral és új szakkal gazdagodtak
A Debreceni Egyetem az országban elsőként indít szociálpedagógia mesterszakot - jelentették be a Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karon tartott Arany János szoboravatón. A leendő gyógypedagógusokat szeptembertől fogadják, az új mesterszakra októbertől lehet jelentkezni keresztféléves eljárásban.
08 Mar
Értékteremtő testnevelés
A hazai egyetemisták sportolnak a legtöbbet a Kárpát-medencei magyar hallgatók közül, de így is csak minden ötödik fiatal mozog rendszeresen – derült ki a Debreceni Egyetem kutatójának friss tanulmányából.
08 Mar
Csöppnyi Itália az egyetemen
Montessori, Malaguzzi, Steiner – az olasz pedagógia legnagyobb alakjairól tartott előadást a Reggio Emilia Egyetem oktatója a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karán.
21 Feb
Ez egy belső teszt hír
Ez a belső teszt hír rövid összefoglalója
31 Jan
Jogod van hozzá!
Nemzetközi oktatógárda, 93%-os elhelyezkedési arány, ingyenes elektronikus tananyag, szakmisztériumi ösztöndíj. Jelentkezz a legjobb vidéki jogi képzőhelyre, a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karára!
16 Dec
Könyvkarácsonyfa a DEENK-ben
Csaknem másfél ezer könyvből épült a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtárának (DEENK) rendhagyó karácsonyfája az Élettudományi Könyvtár épületében.
14 Dec
Európai romaatlasz készül
A Debreceni Egyetem kutatói is részt vesznek abban a nemzetközi kutatócsoportban, amely a cigányság európai helyzetét feltáró kötet létrehozását készíti elő.
13 Dec
Könyvekben az aktuális jogi kérdések
Kutatásaikat és tudományos eredményeiket hat új kötetben publikálták a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának oktatói.

v1.0-alpha95